Podczas kilku ostatnich dni, kiedy było wyjątkowo ciepło i słonecznie, w całym Kołobrzegu można było spotkać ekipy sprzątające i upiększające miasto. Warto się starać, bo co roku przyjeżdża do nas milion turystów, którzy uważnie obserwują, co się zmieniło i zawsze chętnie się wypowiedzą, czy na lepsze, czy na gorsze. Na szczęście od wielu lat słyszymy, że miasto rozkwita, że jest coraz piękniejsze i bardziej przyjazne.
Oczywiście nadal wiodącą atrakcją jest plaża i leczniczy klimat, ale coraz częściej słychać głosy, że ludzie po prostu dobrze się tu czują i mają coraz więcej atrakcji do wyboru:
- Przybyło dużo restauracji i kawiarni
- Regionalne Centrum Kultury przez całe wakacje organizuje imprezy plenerowe (przeważnie wstęp wolny)
- w oddziale PTTK można zapisać się na zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem
- obydwa muzea poświęcone historii miasta, czyli Muzeum Oręża Polskiego i Patria Colbergiensis zapraszają codziennie do obejrzenia swoich wystaw
- Galeria Sztuki Współczesnej czeka na odwiedzających cały rok
- Latarnia Morska i falochron w główkach portu - na falochron wstęp wolny przez cały rok
- Wyspa Solna ze źródełkiem solankowym oraz Mariną Solną, gdzie cumują jachty z całego basenu Morza Bałtyckiego
Kołobrzeg to jedno z najstarszych polskich miast a jednak ma bardzo mało zabytków. To efekt ciężkich walk toczonych o miasto w czasie II Wojny Światowej. To co przetrwało wojenną zawieruchę, jest niekiedy ukryte jak np. pamiątkowa tablica ufundowana zmarłym kolegom przez francuskich jeńców po wojnie prusko-francuskiej w 1870 roku. Tablica znajduje się przy budynku Miejskiej Biblioteki, na bulwarze nad rzeką Parsętą.
a