Rezerwacja Online

Zadbaj o ciało

pomożesz psychice

ZADZWOŃ

+48 94 35 42 400

Fitness

Czy wiesz, że na wyrobienie nawyku potrzebujemy tylko 3 tygodni? Jeśli zaczniesz ćwiczyć w czasie 2 tygodniowego urlopu a po powrocie do domu, będziesz kontynuować treningi jeszcze przez kilka dni, to znacząco rośnie szansa, że wytrwasz i będziesz cieszył się z korzyści jakie daje sport.

Godzinny trening 3 - 4 razy w tygodniu może zabezpieczyć cię przed otyłością, obrzękami, wszczepianiem sztucznych stawów i bioder, osteoporozą, starzeniem. Jako bonus dostaniesz jędrną skórę, opóźnione zmarszczki, piękną sylwetkę, siłę fizyczną i wytrzymałość.

 

Zacznij ćwiczyć dla zdrowia i urody.

DLA ZDROWIA

serce i układ krążenia

wszyscy wiedzą, że ruch jest dobry dla serca, ALE NIE KAŻDY WIE, DLACZEGO. Otóż krew krąży, bo pracuje pompa, czyli serce. Ale są części ciała na tyle oddalone od niego (np. nogi), że potrzebuje wsparcia. Dlatego w żyłach pracują zastawki. Ale są one czynne tylko w czasie pracy mięśni. Czyli jeśli siedzisz 8 h, zastawki nie pomagają sercu pompować krwi. Zmuszasz swoje serce, żeby całą pracę wykonało samo. I tak dzień po dniu, rok po roku.

W pewnym momencie wieczorami puchną ci stopy – to już poważny sygnał alarmowy, że układ limfatyczny i krwioobieg nie dają rady. Zazwyczaj wtedy ludzie myślą, jak pozbyć się obrzęków, wykupują serię masaży limfatycznych, usuwają obrzęk, ale nie usuwają przyczyny. A co najgorsze, nie myślą o sercu, które dalej tłucze się z całych sił, żeby przepchnąć te 6 litrów krwi przez wąskie rureczki naczyń krwionośnych, często jeszcze zapchanych cholesterolem. Więc łykasz prochy na obniżenie cholesterolu, na rozrzedzenie krwi, na uszczelnienie ścian żył i tętnic, jednym słowem próbujesz kupić sobie zdrowie. A wystarczyłoby poćwiczyć przez godzinkę 3 lub 4 razy w tygodniu.

kości

Bolą kolana, lub kręgosłup? Być może jeszcze nie, może masz jeszcze szansę, się z tego wywinąć. Kości i stawy mogą boleć z wielu powodów, najczęściej są to wady postawy, osteoporoza oraz przeciążenie wywołane nadwagą. Wszystko to możesz wyeliminować ćwiczeniami. To jest rozległy temat, więc ograniczmy się do telegraficznego skrótu.

Kości zaczynają tracić wapń już po 30 roku życia, ale można ten proces spowolnić nawet o 75%!

Jeśli masz nadwagę, miej świadomość, że niszczy ona Twoje biodra i kolana. Ile nadmiarowych kilogramów dźwigasz? 6? Myślisz, że to mało? W sklepie weź w ręce 3 siatki ziemniaków pakowane po 2 kg i kontynuuj zakupy, trzymając ten ciężar przez cały czas. Kiedy będziesz mieć dosyć, odłóż je i zapamiętaj uczucie ulgi, jakie temu towarzyszy.

Na koniec wady postawy. Jeśli nie uprawiasz żadnego sportu, masz pracę siedzącą, to prawie na pewno masz wady postawy, nawet jeśli w młodości miałeś prawidłową postawę. Obecnie jest to jedna z podstawowych chorób cywilizacyjnych. Nie zabija spektakularnie, ale też dostarcza cierpień od bólów głowy zaczynając, na poważnych problemach z chodzeniem kończąc. Możesz ich uniknąć ćwicząc przez godzinę dziennie, 3-4 razy w tygodniu.

 

DLA URODY

sylwetka

Wszelka aktywność fizyczna pozwala spalać kalorie a przez to wyszczupla sylwetkę. Smukłe, silne ciało dobrze wygląda w każdej stylówie. Z dużym prawdopodobieństwem na siłowni możesz pozbyć się kompleksów na tle brzucha, otłuszczonych ramion i ud, płaskiej pupy, czy zapadniętej klatki.

skóra

Wierzysz, że kremy i żele rozpuszczą cellulit 4 stopnia? Mamy złą wiadomość, niestety, nie rozpuszczą. Jedyny naturalny i zdrowy sposób, to spalenie go poprzez regularny trening. Jest też dobra wiadomość. Ruch aktywizuje nasz układ krwionośny, dzięki czemu naczynia włosowate sprawnie odżywiają każdą komórkę a jednocześnie usuwają z niej produkty przemiany materii – m.in. dzięki temu znika cellulit, ale też cera staje się gładka i pełna blasku.


 

Jeśli należysz do grupy osób, które bardzo chcą zacząć ćwiczyć, ale ciągle nie mogą zacząć z ważnych powodów jak np. siłownia daleko, trzeba kupić karnet a nie wiadomo, czy się spodoba wstyd iść bez kondycji itp. to u nas możesz mieć okazję spróbować.

Drogi gościu, jeśli zdecydowałeś się spędzić tydzień albo dwa nad polskim morzem i wybrałeś właśnie nasz hotel, to gorąco Cię zachęcamy, abyś skorzystał z okazji i wypróbował nasz sprzęt – całkowicie za darmo (w ramach pobytu), w dowolnym czasie (byle nie w czasie ciszy nocnej) i bez ryzyka, że ktoś znajomy zobaczy Cię w dresach.

fitness

siłownia